závěsná světla
www.svetla24.cz
|

Jak vybrat závěsná svítidla do domácnosti?

Osvětlení může výrazně ovlivnit charakter domu. To platí zejména večer a v noci. Proto je důležité dbát na jeho správné uspořádání. Zároveň však nezapomeňte, že osvětlení je vidět i během dne. Proto by se ani jeho design neměl brát na lehkou váhu. V tomto ohledu stojí za pozornost závěsná svítidla, která mohou příjemně oživit prostor a podtrhnout jeho jedinečný styl.

Abychom vám výběr nových závěsných svítidel trochu usnadnili, připravili jsme pro vás několik praktických tipů a inspiraci na zajímavé modely, mezi kterými si bezpochyby najdete svého favorita.

Kam se hodí závěsná svítidla?

Mějte na paměti, že ne všechny místnosti jsou vhodné pro instalaci závěsných světel. Například by se neměly vyskytovat na chodbách a v koupelnách. Tyto prostory jsou totiž obvykle stísněnější. Svítidlo zavěšené u stropu by místnost opticky ještě více zmenšilo a mohlo by být také překážkou pohybu.

Závěsná svítidla do obývacího pokoje a kuchyně

Naopak závěsná svítidla se skvěle hodí do obývacího pokoje a kuchyně. V obývacím pokoji je žádoucí, aby svítidlo bylo výrazné a reprezentativní. V kuchyni jde naopak o správné osvětlení konkrétních míst. Skvělým příkladem je umístění nad jídelním stolem, kuchyňským ostrůvkem nebo pracovní deskou. 

Výhody závěsných svítidel

Kromě toho, že je závěsné světlo elegantním designovým doplňkem, který rozzáří místnost, přináší také jednu velkou praktickou výhodu. Zatímco běžná stropní svítidla rozvádějí světlo do šířky, tj. po celé místnosti, závěsná svítidla mají užší světelný kužel. Díky tomu, že je žárovka umístěna níže u země, může lépe osvětlovat určitou oblast. Například výše zmíněný kuchyňský ostrůvek. Při přípravě ingrediencí a potravin tak budete lépe vidět na pracovní plochu.

Výběr závěsného světla podle designu

Nezáleží na tom, zda máte domov zařízený v retro, moderním, venkovském nebo industriálním stylu. Závěsná svítidla lze snadno sladit s dalším nábytkem a doplňky. Stačí si vybrat model s odpovídajícím designem.

Průmyslový styl

Společným znakem závěsných svítidel v industriálním stylu jsou velké viditelné žárovky. Ty mohou být zasazeny do různých kovových nebo dřevěných konstrukcí. Používají se řetězy, převažují betonové odstíny a černá barva.

Venkovský styl

Rustikální lucerny využívají také dřevěné a kovové prvky. Ty jsou často doplněny zajímavými designovými dekory. Působí lehkým dojmem a obvykle se vyrábějí ve světlých barvách, které interiéru dodají lehkost.

Retro styl

Pokud máte rádi extravagantní design, určitě si vyberete z nabídky retro závěsných svítidel. Jsou k dispozici v široké škále barev a zaujmou neobvyklými tvary, které dodají vašemu domovu jedinečný charakter.

Moderní styl

Ať už dáváte přednost velkým kulovitým stínidlům, nebo štíhlejšímu designu, moderní styl závěsných svítidel má pro vás řešení. Lampu můžete dokonale sladit s ostatními prvky v místnosti.

Tip na závěr: Zkuste závěsné svítidlo namontovat na část stropu, pod kterou se často nechodí. Například nad jídelním stolem, kuchyňským ostrůvkem nebo konferenčním stolkem v obývacím pokoji. Tím se zabrání tomu, aby vyšší osoby narážely hlavou do svítidla.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *