led osvětlení
www.svetla24.cz
|

Proč kupovat LED žárovky?

Osvětlení je nedílným prvkem každé domácnosti a je velká škoda, že ho bereme jako samozřejmost. Má totiž velký vliv nejen na naši náladu, ale i na kvalitu spánku. A ostatně podobně jako spotřebiče, i žárovky jako takové se podílí na každoročním vyúčtování za elektřinu. Aby nebyly tím, co stojí za podezřele vysokou částkou nutnou uhradit, investujte do LED alternativ. Jejich ekonomická nenáročnost není jediným benefitem na seznamu. 

LED žárovky jako trend dnešní doby

V posledních letech můžete evidovat, že klasické žárovky se dostávají do ústraní. Důvod je prostý – i když jsou svou pořizovací cenou velice atraktivní, jsou neekologické a na ekologii nyní záleží. Proto se hledá adekvátní alternativa, která by nás co chvíli nenutila zavítat do obchodů s elektrem. Jinými slovy vyžadujeme žárovky o dlouhé životnosti, dobré světelnosti, normální ceně a samozřejmě úsporného charakteru. A i když to zprvu tak nevypadá, jeden produkt splňuje všechno. 

Ano, jsou to LED žárovky, ze kterých se v posledních letech stal obrovský trend. Jejich ceny se pohybují sice ve vyšších cifrách než v případě klasických alternativ, na druhou stranu vydrží až 25 tisíc hodin svítit. A to žádná jiná žárovka nabízená na trhu neumí. V porovnání s klasickou verzí je také až o osmdesát procent úspornější, což je zjištění, po kterém si i keramické prasátko strážící rodinný rozpočet poskočí radostí.

Další benefity

Nejen dlouhá životnost a ekonomická stránka věci jsou přednosti LED žárovek. Na seznamu výhod bychom narazili na řadu dalších položek, a to konkrétně na:

Nulové vyzařování UV záření

Každý člověk ví, že UV záření je nadmíru nebezpečné, proto by se měl snažit mu vyhýbat. Co si však neuvědomujeme, tak že tento jev vyzařují i žárovky v našich domovech. Pokud se však zainvestuje do LED alternativy, nemusíte se infračerveného ani ultrafialového světla obávat. 

uv záření

Díky této vlastnosti jsou LED žárovky vhodné pro osvětlení předmětů, jež jsou citlivé na teplo. Setkat se s nimi můžete velice často v muzeích, ale také v galeriích nebo archivech.

Vysoká odolnost proti poškození

LED žárovky jsou výhodné i po stránce praktičnosti. Kupříkladu jsou odolné proti poškození (a to proti otřesům, nárazům i proti různým typům vibrací). Mají skvělé stmívací vlastnosti (nemění při ubírání intenzity osvětlení svou barvu jako jiné typy žárovek). A co víc – nijak jim neškodí časté zapínání nebo vypínání.

Šetrnost k životnímu prostředí

Ekonomickou stránku jsme již zmínili, ale opomněli jsme tu ekologickou. Slibovanou úsporu totiž nevidí rádo jenom oné keramické prasátko, ale i životní prostředí. LED žárovky znamenají nižší energetickou náročnost rodinného domu, navíc obsahují minimum toxických prvků (a neobsahují ani olovo, ani rtuť).

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *