Vyber Loznicove Lampy
www.svetla24.cz

Jak vybrat lampu do ložnice

Není tajemstvím, že ložnice by měla být místem odpočinku a neutuchající relaxace. Aby se v této místnosti dosáhlo požadovaného efektu, je zapotřebí investovat do kvalitního osvětlení. Stejně jako v jiných místnostech, i zde platí, že se sází na jedno hlavní světlo (neboli centrální svítidlo) a na vedlejší osvětlení, kterým je lampa. Jakou konkrétní ale volit, abychom to třeba intenzitou tolik nepřepískli?

Svítidla s menším jasem mají v ložnici zelenou

Když se totiž podíváme na současnou nabídku na trhu, zjistíme, že máme nespočetně mnoho možností. Jenže tolik možností v nás vyvolává spíše řadu otázek a dlouhou nevědomost, také nekončící rozhodování. Jak to udělat v případě ložnice? Jaké osvětlení sem zvolit?

TIP

Vybavujete nový dům nebo byt? Máme pro vás propracovaného rádce, který vám pomůže, jak vybrat osvětlení do všech místností.

Bytoví architekti se shodují na jednom, a sice menší jas má v ložnici zelenou. Je ale klíčové se na ložnici podívat jako celek. Jestliže ve vašem odpočinkovém interiéru dřímá velká skříň s oblečením, příliš tlumené světlo nebude tou nejlepší volbou (došlo by jinak k celkovému pohlcení jasu a ložnice by se najednou skýtala spíše v temnotě, než ve světle).

Centrální svítidlo může být jednoduchého tvaru

Jak bylo zmíněno, ložnice by, stejně jako mnohé jiné další místnosti, měla být osvětlena jedním hlavním neboli centrálním svítidlem a vedlejšími, přídavnými světly. Co se týče toho hlavního, v ideálním případě by se mělo jednat o stropní osvětlení, které je velice jednoduché. 

Osvetleni V Loznici

Pokud se do vašeho moderního interiéru nehodí jedno velké hlavní, toto centrální svítidlo může být rozděleno do několika drobných bodových světýlek, jež společně ono hlavní osvětlení tvoří. Pozor si ale dejte na velmi jasné LED žárovky, které vám nedají spát. 

Že máte možnost pořídit si centrální osvětlení na dálkové ovládání? Skvělé! Tuto funkci bezesporu oceníte. Budete si totiž moct nastavit nejrůznější barevná nasvícení, také si pohrát s onou intenzitou nebo kvůli zhasnutí nebudete muset opouštět svou vyhřátou, teploučkou peřinu.

Lampička na noční stolek

Že vás ale spíše zajímá, jak vybrat lampu do ložnice? Lampy jako takové nemají v ložnici moc místo, spíše noční lampičky – ty jsou něčím nepostradatelným. V ložnici se totiž většinou nenachází čtecí koutek ani nic podobného, lampa dřímá pouze u postele, které je takovým tím tradičním čtecím a odpočinkovým zázemím. 

Lampička, nebo chcete-li lampa, může mít mnoho podob. Buďto se může jednat o tradiční stolní alternativu, která může být ve vintage nebo jiném stylu, ovšem v posledních letech jsou hitem nástěnné lampy, které nijak nezaplňují místo na drobném kusu nábytku běžně přiléhajícím k posteli. 

Ať už se rozhodnete pro stolní nebo nástěnnou alternativu, vybírejte si vždycky lampu se stínítkem, které zabrání velkému jasu. Když bude mít kloubové rameno nebo bude jinak polohovatelná, je to trefa do černého. Plně se vám přizpůsobí, nebudete se muset přizpůsobovat jí.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *